BIP - Biuletyn Informacji Publicznej
  Instrukcja Szukaj    
Uchwały Rady
Ilość odsłon: 171058

Uchwała NrII//23/02 w sprawie określenia trybu i szczegółowych warunków zwolnienia z podatku rolnego gruntów gospodarstw rolnych na których zaprzestano produkcji rolnej.
Z dnia: 9 grudnia 2002
Wydane przez: Rada Gminy Stary Dzierzgoń
Data wejścia w życie: po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego i ma zastosowanie od roku podatkowego 2003.
Treść dokumentu:
Na podstawie art. 12 ust. 9 ustawy z dnia 15 listopada 1984 roku o podatku rolnym (tj. z 1993r. Dz. U. Nr 94 póz. 431 z późniejszymi zmianami ) oraz art. 18 ust. 2 pkt. 8 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (tj. z 2001r. Dz. U. Nr 142 póz. 1591 z późniejszymi zmianami) Rada Gminy w Starym Dzierzgoniu ustala co następuje.

§1

Określa się tryb i szczegółowe warunki zwolnienia z podatku rolnego gruntów gospodarstw rolnych na których zaprzestano produkcji rolnej stanowiący załącznik Nr l do niniejszej uchwały.

§2

Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy w Starym Dzierzgoniu.

§3

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego i ma zastosowanie od roku podatkowego 2003.

Przewodniczący Rady Gminy

Janusz Gida

Załącznik Nr 1 do Uchwały Nr II/23/02

Rady Gminy w Starym Dzierzgoniu

z dnia 9 grudnia 2002r.

Określa się tryb i szczegółowe warunki zwolnienia z podatku rolnego gruntów gospodarstw rolnych, na których zaprzestano produkcji rolnej:

1. Grunty gospodarstw rolnych, na których zaprzestano produkcji rolnej mogą dotyczyć nie więcej niż 20% powierzchni użytków rolnych gospodarstwa rolnego, lecz nie więcej niż 10 ha na okres nie dłuższy niż 3 lata w stosunku do tych samych gruntów.

2. W celu uzyskania zwolnienia z podatku rolnego gruntów na których zaprzestano produkcji rolnej właściciel lub dzierżawca gospodarstwa rolnego ma obowiązek:

1) Złożyć wniosek o zwolnieniu z podatku rolnego przed rozpoczęciem roku podatkowego zawierający:

a) oznaczenie numerów działek wyłączonych z produkcji rolnej,

b) klasy bonitacyjne tych działek,

c) powierzchni działek wyłączonych z produkcji rolnej,

d) okres czasowy wyłączenia gruntów z produkcji rolnej.

2) Oznakować grunt widocznymi palikami drewnianymi.

3) Utrzymać w należytym stanie urządzenia melioracyjne.

3. Nie uważa się za wyłączenie gruntów z produkcji rolnej użytki zielone, jeżeli jest na nich dokonywany wypas zwierząt gospodarskich.

4. W przypadku naruszenia warunków zwolnienia w ciągu roku podatkowego podatnik traci zwolnienie za ten rok.

5. O wprowadzonych zmianach w sposobie użytkowania gruntów podatnik winien niezwłocznie zawiadomić pisemnie organ podatkowy.

6. Organ podatkowy ma prawo do bieżącej kontroli użytków rolnych, na których zaprzestano produkcji rolnej.

Przewodniczący Rady Gminy

Janusz Gida




© 2003 Internet-Info