BIP - Biuletyn Informacji Publicznej
  Instrukcja Szukaj    
Uchwały Rady
Ilość odsłon: 171053

Uchwała Nr II/8/02 w sprawie rozpatrzenia i rozstrzygnięcia protestów dotyczących miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obręb Przezmark gm. Stary Dzierzgoń
Z dnia: 9 grudnia 2003
Wydane przez: Rada Gminy Stary Dzierzgoń
Data wejścia w życie: 9 grudnia 2003
Treść dokumentu:
Na podstawie art. 23 ust. 3 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. z 1999 r. Dz. U. Nr 15, póz. 139 z późn. zm-), oraz art. 18 ust. 2 pkt. 15 ustawy o samorządzie gminnym (t.j. z 2001 r. DZ.U. Nr 142 póz. 1591 z późn. zm.).

Rady Gminy uchwala co następuje

§1

Pisma wniesione przez osoby wymienione w § 2 niniejszej uchwały do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obręb Przezmark kwalifikuje się jako protesty

§2

Po rozpatrzeniu protestów wniesionych do projektu w/w planu, po wyłożeniu do publicznego wglądu w dniach od 2.09.2002 r. do 27.092002 r Rada Gminy odrzuca w całości protesty:

Pani Teresy Madrak, Pana Józefa Stancel, Pana Zbigniewa Szołkiewicza, Pana Adama Branickiego, Pani Barbary Grosch, Pana Mieczysława Grosch, Pana Jerzego Dwomickiego, Pana Grzegorza Makowskiego, Pana Mirosława Szmyt, Pana Mieczysława Modrzyńskiego, Pana Wojciecha Krakowskiego

§3

Uzasadnienie

1. Ustalenia planu dla kwestionowanych terenów przewidują wysokie wymagania odnośnie zagospodarowania i zabudowy, w tym między innymi duże działki dla potrzeb zabudowy rekreacyjnej, ograniczenia krajobrazowe z zakazem zabudowy, ograniczenia wielkości budynków, uzbrojenie w kanalizację sanitarną. Zapewnia to znacznie wyższy standard zabudowy i zagospodarowania terenu niż w przypadku istniejących dziatek letniskowych. Należy dodać, że projekt planu został uzgodniony (bez uwag) przez organy kompetentne w sprawach ochrony środowiska, łącznie z Dyrekcją Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego. Ponadto nie można pominąć pozytywnej oceny projektu planu w prognozie oddziaływania na środowisko. We wnioskach zawartych w prognozie przewiduje się, że „.rozwój funkcji rekreacyjnej i letniskowej wpisze się „miękko" w funkcjonowanie struktur przyrodniczych, stosunkowo niewielkim kosztem ekologicznym".

2. Kwestionowanie przez autorów pism rozwoju wsi Przezmark stoi w sprzeczności z celowością sporządzenia planu miejscowego, którego opracowanie podjęto na skutek zgłoszonych wniosków o wyznaczenie terenów rozwojowych.

3. W treści pism nie wykazano naruszenia przez projekt planu ani interesu prawnego autorów (normy prawa materialnego) ani interesu faktycznego, a sugerowane pogorszenie stanu środowiska opiera się na domniemaniu i nie przyjęciu do wiadomości istotnych ustaleń projektu planu oraz ocen zawartych w prognozie oddziaływania na środowisko.

§4

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Przewodniczący Rady Gminy

Janusz Gida




© 2003 Internet-Info